Just imagine all the work that it cost to make that cookie, the farmers that had to make the flower , sugar cane growers, the guys who had to make the oven, all the electrical or gas that powers the oven, then we had to clean up after you, we had to pay the worker $15 an hour to sell you one cookie. Then again your wife could have gone To Publix and bought a whole bag of 36 cookies for $3 also
|