The good old days are here today but I remember penny candies. For a quarter, you could get enough candy that you felt a cavity was starting.
I remember buying gas at 22 cents per gallon. Now more than $4.00 a gallon.
__________________
"It doesn't cost "nuttin", to be nice". 
MOM
I just want to do the right thing! Uncle Joe, (my hero).