Quote:
Originally Posted by swooner
21.99/10 oz = $2.19/oz
2.19x16= $34.18/ lb
That’s how it’s done in the school I went to!
|
I'm confused. Your post says that you got 4, 10-ounce steaks for $65.97. That is 40 ounces, for $1.65 per ounce. What am I missing?