Quote:
Originally Posted by Warren Kiefer
Your math isn't exactly corect. If you buy two mayo at Winn Dixie for $5.99, that is basically $3.00 each, Your savings over WalMart is $0.48 times 2 for a total savings of slightly less than a dollar.
What bothers me is the claim by Winn Dixie that you would save $5.99.
|
Well, you would save that much if their normal price is $5.99 for one. I guess that is the question: what is their normal price. They are not saying their price is cheaper than Walmart.