Talk of The Villages Florida - Rentals, Entertainment & More
Talk of The Villages Florida - Rentals, Entertainment & More
#1
|
||
|
||
![]()
Im always looking for a bargain! Where around here has a good old fashioned $1 cup of coffee? There has got to be somewhere! Paid $2.55 at the local gas station this morning. Yikes! ๐ฌ
|
|
#2
|
||
|
||
![]()
senior coffee McDonald's small cup
|
#3
|
||
|
||
![]() Quote:
![]() ![]() ![]() |
#4
|
||
|
||
![]()
I don't know if they've gone up since I've been there, but Fruitland Park Cafe was always proud that they had the 50 cent cup of coffee with free refills.
|
#5
|
||
|
||
![]()
I leave the house with my 14oz insulated tumbler brewed with a k-cup reusable brew my own @ about $.10 a cup.
|
#6
|
||
|
||
![]()
I know this was a joke, but I was curious so I checked. $3.69 and up depending on what you order.
|
#7
|
||
|
||
![]()
If you use the McDonald's app, there is usually a special of any size coffee for $0.99. That is regular or iced coffee. You are limited to once a day.
|
#8
|
||
|
||
![]()
That ship seems to have sailed away or sunk after covid
|
#9
|
||
|
||
![]()
You get what you pay for Iโll stick to Starbucks black coffee and no I donโt care about the price and not even sure what the price is because itโs worth it. Iโll also use Dunkin Donuts but not here , only in Boston where the flavor seems to be much better , probably because of the water
|
#10
|
||
|
||
![]()
They went out of business almost a year ago.
|
#11
|
||
|
||
![]()
So true its the water definitely ํ ฝํฑ
|
#12
|
||
|
||
![]()
A small cup, but you can get free refills.
|
#13
|
||
|
||
![]()
Watch out for free coffee Tuesdays at WaWAs. I believe you have to download their app to get the notifications.
|
#14
|
||
|
||
![]()
If you live near a Panera, they have a $12 a month deal (It includes more than just coffee).
Unlimited Sip Club | Panera Bread |
#15
|
||
|
||
![]()
Interesting post. I just checked the cost of my coffee made at home and found that the most expensive part was the soy milk I put into it. I bought it at Publix $5.39 64 oz which is pretty well twice the cost for the same item at Walmart. Now youโre making me check my whole grocery list.
|
Closed Thread |
|
|
|